Българският волейболист Николай Къртев и тимът на Спейсърс (Тулуза) постигнаха втора победа

...

Николай Къртев и Тулуза с втори успех във Франция

Българският волейболист Николай Къртев и отборът на Спейсърс (Тулуза) реализираха втора победа във френската Лига Автомагистрала.

Воденият от Патрик Дюфло отбор надви над Араго де Сет с  3:2 (22:25, 25:17, 25:18, 21:25, 15:11) в мач от 4-ия кръг на шампионата, който се игра пред 1456 фенове в зала “Андре Бруа ”.

Николай Къртев се разписа със 7 точки (1 ас, 2 блока, 40% успеваемост в офанзива - +3).

Най-резултатен бе Даниел Каляри с 31 точки (69% успеваемост в офанзива - +24), Антоан Потрон добави 21 точки (2 аса, 3 блока).

MVP стана разпределителят Максимилиано Киривино.

За Сет американският диагонал Кайл Ръсел заби 25 точки (2 аса, 3 блока), с 16 точки се регистрира Лисандро Саноти (1 блока).

Тулуза е на 8-о място във краткотрайното класиране с актив от 5 точки (2 победи, 2 загуби), Сет е 9-и със същия актив, само че баланс от една победа и три загуби.

В идващия дуел Тулуза среща водача в Лигата Сен Назар, на 27 октомври (четвъртък). Сет среща Ница.